Середа
21.02.2018
06:41
Пошук


Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Архів записів
Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 • Магазин автозапчастин
 • Друзі сайту
  Державний
  навчальний заклад "Професійний ліцей сфери послуг
  м. Хмільник"
  Головна » 2015 » Листопад » 25 » Самоврядування – основа демократичного виховання громадянина України
  12:09
  Самоврядування – основа демократичного виховання громадянина України

     Нещодавно у Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся Сьомий Міжнародни форум «Інноватика в сучасній освіті - 2015».

      Виставка представила 578 національних вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів післядипломної та неперервної освіти, обласних і міських управлінь (департаментів) освітою, наукових установ, підприємств, що презентують технічне обладнання та освітні програми, видавництв із 24 регіонів України, а також навчальні заклади та освітні агентства Канади, США, Великої Британії, Польщі, Словаччини, Чехії, Ізраїлю, Франції.

       На участь у конкурсі з 10 тематичних номінацій було подано 401 роботу.  

       Наш навчальний заклад -- Держаний навчальний заклад «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник» -- представив свою методичну розробку «Самоврядування – основа демократичного виховання громадянина України», яку розробив  авторський колектив у складі заступника директора з виховної роботи Марценюк О.В. та класного керівника Ніколюк О.І. під керівництвом директора Коломійця М.П. та методиста Котлярової О.В. і  став переможцем у номінації: «Самоврядування – основа демократичного виховання громадянина України», за що був нагороджений Дипломом «Лауреат конкурсу» II ступеня ( Срібна медаль ).

                                          

       Cьогодні ця тема надзвичайно актуальна, адже ми живемо в епоху демократії, свободи особистості. Душа радіє, коли бачиш, як все більше і більше молодих людей починають займатись активною суспільною та політичною діяльністю, а особливо, коли серед цих молодих людей стає все більше і більше наших учнів. І це не випадково,  адже наш педагогічний колектив Державного навчального закладу «Професійний ліцей сфери послуг м. Хмільник» впродовж семи останніх років приділяє особливу увагу розвитку учнівського самоврядування. ДНЗ «ПЛСП м. Хмільник» є одним із тих навчальних закладів, що ставить за собі за мету не просто йти в ногу з часом, а випереджати час.   Сьогоднішній учень нашого ліцею – це передусім людина творча, з великим потенціалом саморозвитку та самореалізації, який, за роки навчання у навчальному закладі (а саме така мета стоїть перед нашими педагогами) повинен навчитися бути вільним громадянином, тобто відповідальним, самостійним, активним членом суспільства, який  вміє  будувати гідне життя в гідному суспільстві, який вміє ставити мету й досягати її, самостійний, відповідальний за себе й  інших.

     Ліцей – це мікромодель майбутнього суспільства. Основи громадянської позиції й демократії закладаються з дитячих років й саме самоврядування допомагає підліткам побудувати власне життя і життя своїх товаришів. Досвід взаємин, вирішення питань з розв’язання  конфліктів, виявлення та захисту власних інтересів,  що одержать учні в нашому ліцеї, стає тим багажем, з яким вони увійдуть в доросле життя.

      Саме воно (учнівське самоврядування) як  можна краще допомагає нам, педагогам ДНЗ «ПЛСП м. Хмільник»,  виростити громадянина України з активною життєвою позицією. Учні, які працюють в органах самоврядування, не лише допомагають класним керівникам та майстрам виробничого навчання у виховній роботі. Перш за все, це – крок до саморозвитку, самовиховання, формування громадянської позиції! Самоврядування учнів - це самостійність в прояві ініціативи, ухваленні рішень, їх реалізація на користь свого колективу. У повсякденному житті самоврядування наших вихованців виражається в плануванні й організації діяльності свого колективу, аналізі своєї роботи, підведенні підсумків зробленого та ухваленні відповідних рішень, робить життя групи  ліцею цікавим. Учнівське самоврядування формує в учнів лідерські якості, вони вчаться жити в рамках Закону, йде процес виховання поваги до права, до демократично обраної влади, до інших загальнолюдських норм співжиття. Через працю в органах учнівського самоврядування в учнів з'являється інтерес до політики, юриспруденції, журналіс­тики, психології, педагогіки. Учнівське самоврядування - одна з форм  підготовки учнів ліцею до свідомого громадського життя.

        Отже, педагоги нашого ліцею в своїй роботі керуються інтересами й потребами учнів, які в нас не лише навчаються, а й живуть повноцінним і духовним життям, тому й  головною метою самоврядування в ДНЗ «ПЛСП м. Хмільник» є розвиток духовності, соціальної активності учнів, виховання в них почуття власної гідності, надання їм можливості виявити себе в громадській діяльності.

       Міжнародна освітня виставка - найбільший професійний захід нашої країни, який об’єднав усіх зацікавлених учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості національної освіти, розвитку інноваційного освітнього простору як основи досягнення стандартів європейської спільноти, розширенні співробітництва з закордонними освітянами та науковцями.

  Ніколюк О.І. викладач української мови та літератури

   

  Переглядів: 189 | Додав: plsp | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]